Награди на Националната годишна класация 2019

сряда, 15 Януари, 2020 - 11:30

На 12 януари 2020 год.  Фондация Българско танцово изкуство проведе обсъждане и гласуване на номинираните танци от Националната годишна класация на Фолклорна танцова панорама 2019.

Гласовете на журито и публиката определиха Първо място и статуетка на Национално училище за танцово изкуство и Ансамбъл „Фолклорика“

Участие във Фолклорна танцова панорама 2019 извън класацията взеха НФА "Филип Кутев", Ансамбъл "Българе" и Ансамбъл "Зорница", който е на Първо място в класацията за 2018 год.   

Фондация Българско танцово изкуство благодари на всички ансамбли взели участие във Фолклорна танцова панорама 2019.
 

Награди на публиката:
ФТА „Дилянка“, Пловдив
ДЮТА „Еремия“, София
ТФ „Нова Генерация“, Кюстендил

Детско-юношески състави:
1.    Национално училище за танцово изкуство
2.    Детско-юношески танцов ансамбъл „Еремия“ - София
3.    Детско-юношески шопски ансамбъл „Ради Радев“ – Елин Пелин
4.    Детски танцов състав „Кремиковче“ - София
5.    Детско танцово студио "Хорце" - София
6.    Фолклорен ансамбъл „Люлин“ - София
7.    Детско-юношески танцов  ансамбъл „Средец“ - София
8.    Ансамбъл „Будители” към 144 СУ „Народни будители” - София
9.    Танцова формация „Усмивчици“- София
10.   Танцова школа „Emotion dancing school” - София

Фолклорни ансамбли:
1.    Ансамбъл „Фолклорика“ - София
2.    Фолклорен танцов ансамбъл „Светлина“ - София
3.    Фолклорен ансамбъл „Седенчица“ - Пловдив
3.    Фолклорен ансамбъл „Елика“ - Пловдив
5.    Фолклорен ансамбъл „Боговица“ - София
6.    Студентски танцов състав "Пълдин" - Пловдив
7.    Фолклорен ансамбъл „Горна баня“ - София
8.    Фолклорен ансамбъл „Шевица“ - София
9.    Фолклорен ансамбъл „Българани“ - София
10.   Танцова формация „Нова Генерация“ - Кюстендил
11.   Пирински танцов ансамбъл „Вихрен“ - Благоевград
12.   Танцов състав „Станимака“ - Асеновград
13.   Фолклорен ансамбъл „Огнените“ - София

ЧЕСТИТО НА НАГРАДЕНИТЕ!!!
 

Последни новини

С подкрепата на